Businesshotels - Hotele dla biznesu
bi
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

GUZIANKA OW NBP


ul.Guzianka 7,
12-220 Ruciane-Nida,
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE


Liczba miejsc: 155
Cena za nocleg już od: 46 PLN lub 10 EURO

cafedrinkbarnetparkingrestauracjasalatvtvsat

OFERTA:


Ośrodek „GUZIANKA” położony jest na obrzeżu znanej mazurskiej miejscowości turystycznej - Ruciane .Nida, położonej na skraju Puszczy Piskiej i Mazurskiego Parku Krajobrazowego, na południowym krańcu Jeziora Bełdany, ok. 2 km od stacji PKP i PKS.
W Guziance chętnie gościmy zarówno turystów indywidualnych jak i grupy. Miejsca można rezerwować bezpośrednio w ośrodku.
Warto wybrać się poza granice ośrodka NBP. Każdy turysta - „wodny” czy „lądowy” - znajdzie dla siebie coś interesującego.
Ci z Państwa, którzy najbardziej cenią sobie wycieczki - piesze i rowerowe - oraz zbieranie grzybów i owoców leśnych, z pewnością nie będą zawiedzeni. Ruciane-Nida jest przecież położone w sercu Puszczy Piskiej, a liczne szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek. Oczywiście, obfitość jezior oznacza także raj dla wędkarzy - można tu łowić m.in. okonie, liny, leszcze i szczupaki.
Chętni do podglądania przyrody również będą usatysfakcjonowani. W mazurskich lasach znalazła schronienie liczna dzika zwierzyna, a okolice jezior zasiedliło wiele gatunków ptactwa wodnego. Polecamy wizytę w Prywatnym Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, położonym 10 km od Rucianego. Na 100-hektarowym obszarze zobaczyć można m.in. łosie, jelenie, koniki polskie, daniele, a nawet wilki. Warto też obejrzeć hodowlę koników polskich w Popielnie, gdzie poza tym można spotkać żubronie, sarny, jelenie i bobry.
Guzianka to także wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, a Ruciane - Nida jest punktem wypadowym do żeglowania po Wielkich Jeziorach Mazurskich. W sąsiedztwie znajduje się śluza wodna, łącząca Bełdany z Jeziorem Nidzkim. Szlakiem wodnym można popłynąć na północ - przez jeziora i kanały - do Mikołajek, Giżycka i Węgorzewa, a dalej do Kaliningradu bądź - w kierunku południowo-wschodnim - przez Śniardwy do Pisza. Warto także spróbować słynnego spływu rzeką Krutynią, zwłaszcza w jej dolnym biegu. Cała trasa spływu - od Sorkwit do Rucianego - liczy 109 kilometrów. Po drodze pokonujemy 20 jezior, 8 rzek, 2 kanały oraz mijamy 6 rezerwatów i niezliczone atrakcje przyrodnicze.
Odkrywców zaginionych kultur i ukrytych skarbów zachęcamy do poszukiwania śladów Galindów. To bałtyckie plemię zamieszkiwało rejon Wielkich Jezior Mazurskich od V wieku p.n.e. do XIII w. Żyło we wspólnotach sąsiedzkich (lauksach), w których wszystkie ważniejsze decyzje były podejmowane przez wiece (wayda), prowadzone przez wajdelotę. Warto też odwiedzić Galindię - pensjonat wypoczynkowy nad jeziorem Bełdany, u ujścia Krutyni.
Ten urokliwy zakątek Mazur przyciągał i inspirował wielu twórców. Nieopodal Rucianego znajduje się leśniczówka Pranie - słynny azyl Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, uwieczniony w Jego poezji. Powstały tu m,in. najsłynniejsze pematy - Kronika Olsztyńska, Niobe, Wit Stwosz. Obecnie działa muzeum poświęcone Poecie. Z kolei w nieodległej miejscowości Zgon powstało wiele powieści Igora Newerlego. Ważnym twórcą dla tego regionu jest niemieckojęzyczny pisarz Ernst Wiechert, urodzony w pobliskich Pieckach, autor m.in. „Dzieci Jeromirów”. Okolice te odwiedzał także Melchior Wańkowicz, pisząc „Na tropach Smętka”.

« Wróć | Strona główna

Zdjęcia:


GUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBPGUZIANKA OW NBP
bottom
© 2007 Businesshotels.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: www.widzialni.pl - pozycjonowanie