Businesshotels - Hotele dla biznesu
bi
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

HOTEL POLLERA


ul.Szpitalna 30,
31-024 Kraków,
woj. MAŁOPOLSKIE
tel.: +48 12 4221044,
fax: +48 12 4221389

 E-mail
 Strona WWW


Liczba miejsc: 100
Cena za nocleg już od: 195 PLN lub 43 EURO

OFERTA:


Hotel Pollera założył w 1834 roku Kasper Poller. Założyciel Hotelu oraz jego spadkobiercy dbali o rozwój obiektu tak, że w okresie międzywojennym Hotel Pollera stał się jednym z najbardziej renomowanych hoteli krakowskich. W dziejach Hotelu przeplatają się okresy świetności z okresami stagnacji - podczas II Wojny Światowej zajęty przez Niemców, po wyzwoleniu Krakowa stał się na krótko kwaterą dowództwa Armii Czerwonej. Po wojnie na krótko został odzyskany przez prawowitego właściciela, a w 1950 roku został upaństwowiony. Dopiero w 1990 roku odzyskany na dobre jako obiekt zaniedbany, przeszedł gruntowny remont, by znów stać się jednym z najbardziej eleganckich i urokliwych hoteli Krakowa.
Czasy rozkwitu Hotelu to secesja - z tego okresu pochodzą witraże projektu Stanisława Wyspiańskiego znajdujące się na klatce schodowej, a także pamiątki zgromadzone w holu recepcji. Także wystrój i aranżacja wnętrz wyrażają secesyjnego ducha, współgrając jednocześnie z obowiązującymi standardami. Do dyspozycji Gości pozostaje winda, szerokopasmowe bezprzewodowe łącze internetowe, a także parking usytuowany na terenie podwórza hotelowej kamienicy.
Hotel Pollera znajduje się w samym sercu Starego Miasta - od krakowskiego Rynku dzieli go zaledwie kilkuminutowy spacer, a z okien podziwiać można Teatr im. Juliusza Słowackiego. W niewielkiej odległości od Hotelu znajduje się centrum komunikacyjne miasta - Dworzec kolejowy oraz Dworzec autobusowy.
Hotel Pollera gościł między innymi Helenę Modrzejewską, Mikołaja Bierdiajewa, Henryka Sienkiewicza, a także Andrzeja Seweryna, Beatę Tyszkiewicz, Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Natalię Kukulską i wielu innych.

« Wróć | Strona główna

Zdjęcia:


HOTEL POLLERA
bottom
© 2007 Businesshotels.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: www.widzialni.pl - pozycjonowanie