Businesshotels - Hotele dla biznesu
bi
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

MAJĄTEK GIŻE MARCZAK -5%


Giże 41,
19-411 Świętajno k/Olecka,
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE


Liczba miejsc: 25
Cena za nocleg już od: 120 PLN lub 26 EURO
Zniżka dla posiadaczy karty VIP CLUB: 5%

cafedrinkbarparkingrestauracjasalasaunatv

OFERTA:


MAJĄTEK GIŻE położony jest we wsi Giże, gminie Swiętajno koło Olecka. Należy do regionu Mazur Garbatych. Najbliższym miastem jest Olecko w odległości 6,4 km.
Jest to urokliwy teren polodowcowy. Charakteryzuje się licznymi jeziorami i wzniesieniami. W pobliżu jest najgłębsze jezioro Hańcza w Polsce 110 m głębokości.
Najwyższymi wzniesieniami są Szeskie Wzgórza, Piękna Góra k\Gołdapi i rejon Smolnik. Nasz MAJĄTEK zajmuje powierzchnie 20,81 ha. Ziemia rolnicza wykorzystywana jest do uprawy zbóż, warzyw, drzew owocowych i orzecha laskowego. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi i posiada atest gospodarstwa ekologicznego uzyskany w 1999 roku.Na części gruntów o pow. 1.23 ha znajduje się sad owocowy, gaj leszczynowu i chruśniak malinowy.Część obszaru zajmuje las iglasty.Dużą atrakcją są dwa jeziorka połączone mostem. Można tu kąpać się, pływać łódką i kajakiem, łowić ryby i podziwiać baśniowe szuwary.
W naszej posiadłości są dwa nowe przestronne budynki przeznaczone gościom, w których znajdują się bardzo przytulnie wyposażone pokoje i apartament.
Na uroczyste spotkania, konferencje i czas zimowy jest sala kominkowa.
Budynki te zachowują one cechy dawnego budownictwa na tych terenach. Charakterystyczne elementy tej architektury to: dachy z naczółkami kryte oryginalną czerwoną dachówką z początku XX wieku, ozdobne obramowania okien, wkomponowane w elewację budynków elementy z cegły klinkierowej. Ocieplane są ekologicznym materiałem na bazie celulozy, tzw. Ekofibrem produkowanym w Polsce.
Tego rodzaju ocieplenie ma powszechne zastosowanie w budownictwie skandynawskim. W budynkach tych są zainstalowane piece typu Vigas opalane drewnem.
Na skutek spalanego drewna powstaje holzgas, który wytwarza wysoką temperaturę. W czasie grzewczym czuje się przyjemną woń o zapachu dymu drzewnego.
Posiadłość wyposażona jest we własną glebowo-trzcinową ekologiczna oczyszczalnię ścieków o powierzchni poletka ca. 350 m 2.
Posesja MAJĄTKU jest ogrodzona. Wjazd na dziedziniec z drogi gminnej przez bramę wjazdową w stylu dworkowym.
Są tu godne uwagi murki oporowe wykonane z polnego kamienia łupanego, co jest charakterystyczne dla krajobrazu mazurskiego.
W obszarze MAJĄTKU znajdują się drogi wewnętrzne, alejki, ścieżynki, którymi można spacerować i radować się pięknem natury.
Szczególnie dzieci mają tu przysłowiowy raj. Mogą korzystać z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Jest szkoła wakacyjna z ławkami i tablicą, stół do ping ponga, piłkarzyki, szachy zewnętrzne, siłownia, plac do siatkówki i badmintona, rewery trójkołowe, wehikuł, trampolina.
Wielką atrakcją jest sauna położona na brzegu jeziora, jest szczególną atracją w okresie zimy.
Proponujemy gościom znakomitą kuchnię opartą na potrawach regionalnych. Wiele z nich przygotowywanych jest z produktów ekologicznych o wysokiej wartości biologicznej.
Posiadłość nasza zyskała duże uznanie. Świadczą o tym uzyskane nagrody w konkursach ogólnopolskich: „ZIELONE LATO” i „ZŁOTA WIECHA”- pierwsze miejsca w Polsce – za najlepsze i najładniejsze gospodarstwo ekoturystyczne.
Serdecznie zapraszamy do naszego MAJĄTKU rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych. Każdy doświadczy tu spokoju, ciszy, piękna nieskażonej natury, życzliwości i będzie miał możliwość poznania jednej z najpiękniejszych krain Polski jaką są Mazury.
Serdecznie zapraszają Anna i Lech Marczak z dziećmi.

NASZA OFERTA W BRANŻACH:

« Wróć | Strona główna

Zdjęcia:


MAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAKMAJĄTEK GIŻE MARCZAK
bottom
© 2007 Businesshotels.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: www.widzialni.pl - pozycjonowanie