Businesshotels - Hotele dla biznesu
bi
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

UZDROWISKO POŁCZYN S.A.


ul.Zdrojowa 6,
78-320 Połczyn Zdrój,
woj. ZACHODNIOPOMORSKIE


Liczba miejsc: 791
Cena za nocleg już od: 35 PLN lub 8 EURO

basencafedrinkbarklimanetparkingrestauracjasalasaunasolariumtvtvsat

OFERTA:


Połczyn – Zdrój to miasto i siedziba gminy w województwie zachodniopomorskim, powiecie świdwińskim. Położony jest, na dnie kotliny, wśród wzgórz morenowych nad rzeką Wogrą na Pojezierzu Drawskim. Okolice miasta są niezwykle ciekawe pod względem krajobrazowym. Miasto leży na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego, który zajmuje 66 tys. ha Pojezierza Drawskiego. W okolicach rozciągają się rozległe lasy bukowe, a pejzaż urozmaicają wysokie pagórki i wzniesienia, podobne do bieszczadzkich. Najwyższe wzniesienia znajdują się na południowy – wschód od Połczyna i osiągają 222 m n.p.m. Całość dopełniają czyste jeziora polodowcowe (Dolina Pięciu Jezior). To właśnie z powodu tak urokliwego krajobrazu kraina zwana jest „Bieszczadami Północy” lub „Szwajcarią Połczyńską”.
Przez miasto przechodzi dawny szlak „solny” – kiedyś główna trasa komunikacyjna nad Bałtyk, obecnie trasa turystyczno-krajobrazowa. Najbliższe Połczynowi duże miasto w województwie to Koszalin, od którego dzieli go zaledwie odległość 65 km, do stolicy województwa – Szczecina jest z Połczyna 140 km, a do większej miejscowości nadmorskiej – Kołobrzegu – 66 km.

Pofile lecznicze:

* ginekologia,
* narząd ruchu: reumatologia, neurologia, ortopedia, osteoporoza.

Kuracjusze po konsultacjach z lekarzem korzystają z gamy około 50 zabiegów w zakresie:

* kinezyterapii,
* termoterapii,
* światłoterapii,
* elektrolecznictwa,
* hydroterapii,
* balneoterapii,
* klimatoterapii,
* masaży

Połczyn Zdrój to jedno z nielicznych uzdrowisk w Polsce, gdzie w każdym z obiektów można korzystać ze wszystkich oferowanych zabiegów. Dzięki temu, aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się między obiektami.

W Połczynie Zdroju działalność Uzdrowiskowa odbywa się pod czujnym okiem najwyższej klasy specjalistów. Od wielu lat patronat nad działalnością leczniczą i naukową „UZDROWISKA POŁCZYN” S.A. sprawuje Akademia Medyczna w Poznaniu. Dzięki temu kuracjusze mają możliwość korzystania z konsultacji największych polskich autorytetów w swoich dziedzinach medycyny.

« Wróć | Strona główna

Zdjęcia:


UZDROWISKO POŁCZYN S.A.
bottom
© 2007 Businesshotels.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: www.widzialni.pl - pozycjonowanie